Ogrody Pokazowe i Motylarnia Marcinkowo

rodzinne atrakcje Mazury

Zaledwie kilka kilometrów od popularnego Mrągowa znajduje się prawdziwa oaza ciszy i spokoju – niezwykłe Ogrody Pokazowe wraz z wielobarwną Motylarnią. Jeżeli jeszcze nigdy nie odwiedziliście tego miejsca, to mamy nadzieję, że po lekturze naszego artykułu ulegnie to zmianie! 

Marcinkowo to niewielka mazurska wieś otoczona 4 jeziorami, lasami, polami i łąkami, położona niedaleko znacznie większego Mrągowa. W tej pięknej scenerii powstał kompleks ogrodów w różnych stylach i kolorach, z egzotycznymi roślinami z wielu zakątków świata, pozwalający zrelaksować się na łonie natury. Całość uzupełnia jedyna na regionie Motylarnia. Warto wybrać się tutaj, spędzając wczasy na Mazurach, a być może nawet zaczerpnąć inspirację do stworzenia własnego niepowtarzalnego ogrodu, kiedy wrócicie z tego rodzinnego wypadu!

atrakcje dla dzieci Mazury

Atrakcje Ogrody Pokazowe i Motylarnia Marcinkowo

Na powierzchni 3000 m2 zgromadzono unikalne gatunki roślin zgrupowanych w 14 odmiennych aranżacjach. Są to: Ogród Śródziemnomorski, Ogród Zakochanych, Różanka, Ogród Biały, Ogród Traw, Ogród Meksykański, Ogród Motyli, Zielona Klasa, Ogród Japoński, Ogród Nowoczesny, Ogród Wiejski (Mazurski), Ogród Skalny, Ogród Pnączy i Ogród Ziołowo-Warzywny. Oprócz wielu rzadkich roślin, często niewystępujących w warunkach naturalnych na naszej szerokości geograficznej (np. różne rodzaj kaktusów), zobaczymy tu też fantazyjnie przycięte klomby, oczka wodne i prawdziwe roślinne labirynty. Zaprojektowano również malownicze ścieżki, wiaty, ławeczki, fontanny i inne elementy małej architektury. Sporą ciekawostką obecną na miejscu jest też hotel dla owadów. Podczas wizyty w ogrodach można spróbować różnych przysmaków i ziołowej herbaty.

rodzinne atrakcje Marcinkowo

Na terenie kompleksu funkcjonuje też Motylarnia – woliera, w której zgromadzono rodzime gatunki motyli, m.in. pazie, rusałki, modraszki, oczennice czy bielinki. Jako że prowadzi się tu hodowlę tych owadów, można zobaczyć je w różnych fazach rozwojowych – od jaj, przez gąsienicę i poczwarkę, do dorosłego imago. W Motylarni jest również wiele roślin nektarodajnych oraz domki dla motyli. W ogrodach prowadzi się też warsztaty i zajęcia edukacyjne dla dzieci.

Motylarnia Mrągowo atrakcje dla dzieci

Godziny otwarcia Ogrody Pokazowe i Motylarnia Marcinkowo

  • od IV do X - w dni powszednie: od 9.00 - 18.00, - w niedziele i święta: od 10.00 - 15.00;
  • od XI do III - w dni powszednie: od 10.00 do 14.00, - w niedziele i święta: nieczynne.

Ceny biletów Ogrody Pokazowe i Motylarnia Marcinkowo

  • Bilet normalny: 10zł
  • Bilet ulgowy: 8zł (emeryci oraz studenci)
  • Bilet ulgowy:  5zł (dzieci 3-16 lat oraz osoby niepełnosprawne)
  • Bilet rodzinny: (2+1): 23zł - (2+2): 25zł - (2+3): 30zł
  • Dzieci do lat 3 – bezpłatnie.
Możliwość płatności kartą oraz gotówką.
  • Woliera z motylami aktualnie - NIECZYNNA

Lokalizacja Ogrody Pokazowe i Motylarnia Marcinkowo

Sprawdźcie także:

Warmia i Mazury rodzinnie >>BEZPŁATNY PRZEWODNIK<<