EduPark Gdańsk – wystawy i warsztaty dla dzieci

Atrakcje dla dzieci Gdańsk EduPark

Mieszczący się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym EduPark przenosi dzieci oraz ich rodziców w magiczny świat wiedzy, pokazując, że odkryć naukowych może dokonywać każdy.

Każdy wielki naukowiec w którymś momencie swojego życia musiał poczuć chęć zrozumienia świata i odnaleźć pasję, by uczynić go miejscem bardziej przyjaznym dla ludzi. Dlaczego więc nie zainteresować tym dzieci? Im wcześniej, tym lepiej, a kto wie, być może w przyszłości nasz maluch wynajdzie lekarstwo na raka lub samoodnawialne źródło energii?

Do zwiedzania Gdańska zaprasza Gdańsk z dzieckiem

Wystawy interaktywne i warsztaty dla dzieci

Inspirowanie i pobudzanie kreatywności już od dzieciństwa jest właśnie głównym zadaniem EduParku. A przy tym okazuje, się, że może to być także doskonała zabawa dla całej rodziny. Poznaj prawa fizyki za pomocą ciekawych doświadczeń, zobacz niezwykłe zjawiska i rozwiąż naukowe zagadki. W EduPark możesz wszystkiego dotknąć i wszystko sprawdzić, dzięki interaktywnym wystawom dotyczącym 5 gałęzi wiedzy. Poczuj się jak prawdziwy naukowiec na progu odkrycia zmieniającego świat. Warto zerkać również na stronę EduParku - co miesiąc organizują przynajmniej kilka warsztatów tematycznych dla dzieci.

Środowisko

Tutaj nauczysz się rozpoznawać ślady zwierząt i odgłosy ptaków, a także obsługiwać mikroskop. Dowiesz się, jak działają odnawialne źródła energii i jak skrapla się woda i co w trawie piszczy.

Akustyka

Spróbuj zagrać melodię skacząc po podświetlanych polach na podłodze, poznaj zasadę działania organów, sprawdź, jak rozchodzi się fala dźwiękowa w różnych miejscach, również w próżni. Możesz to sprawdzić dzięki specjalnej pompie.

Optyka

W komnacie Amnesa zrozumiesz, co to perspektywa, a Dzięki różnego rodzaju lustrom spojrzysz na świat z innej strony. Poznasz zasady działania lasera i pryzmatu i przekonasz się, że nie zawsze można wierzyć w to, co widzimy.

Gdańsk atrakcje dla dzieci park naukowo technologiczny

Człowiek

Wszystko o naszym organizmie, etapach jego rozwoju i funkcjach. Dowiesz się, jak nazywają się poszczególne narządy i za co odpowiadają. Zbadasz swój refleks i zobaczysz, ile energii potrzebujesz, aby przejechać na rowerze 100 m.

Mechanika

Spróbuj zastosować dźwignię i podnieść ciężary, zbudować most i zbliżyć do siebie dwa magnesy o przeciwstawnych biegunach. Zobaczysz, że określenie „siła fizyczna” nabierze tutaj zupełnie nowego znaczenia.

Ceny biletów EduPark Gdańsk

normalny – 5 zł ulgowy – 3 zł

EduPark organizuje również spotkania z naukowcami i warsztaty edukacyjne, zarówno dla rodzin, jak i dla grup szkolnych.