>>> Wygraj rodzinne weekendy nad morzem i tablety! <<<

Konkurs - Wakacje z dzieckiem nad morzem

Ubezpieczenie zdrowotne dziecka

UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE DZIECKA przy rodzicu po urodzeniu ubezpieczenie dziecka

Wiele pytań rodziców dotyczy ubezpieczenia zdrowotnego dziecka po urodzeniu? Czy mogą być objęci ubezpieczeniem przy rodzicu? Czy trzeba wypełniać jakieś dokumenty? Na większość z tych pytań odpowiedź jest TAK – a szczegóły poniżej.

Osoby podlegające ubezpieczeniu zdrowotnemu (np. pracownicy) mają obowiązek zgłosić do ubezpieczenia swoich członków rodziny, którzy nie podlegają ubezpieczeniu zdrowotnemu z innego tytułu. Członkami rodziny są następujące osoby:

 • dziecko własne, dziecko małżonka, dziecko przysposobione, wnuk albo dziecko obce, dla którego ustanowiono opiekę, albo dziecko obce w ramach rodziny zastępczej, do ukończenia przez nie 18 lat, a jeżeli kształci się dalej – do ukończenia 26 lat, natomiast jeżeli posiada orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub inne traktowane na równi – bez ograniczenia wieku,
 • małżonek,
 • wstępni pozostający z ubezpieczonym we wspólnym gospodarstwie domowym.

ubezpieczenie zdrowotne dziecka ZUSNiezbędne dokumenty do zgłoszenia ubezpieczenia zdrowotnego dziecka po urodzeniu:

ZUS ZCNA – zgłoszenie danych o członkach rodziny, dla celów ubezpieczenia zdrowotnego

Formularz można pobrać ze strony internetowej tutaj: zgłoszenie dziecka – ubezpieczenie zdrowtne  – oczywiście każda księgowa ma taki dokument w swoim programie płatnik  i to właśnie księgowość zgłasza dziecko po urodzeniu do ZUSu pracownika -rodzica.

Pamiętajcie – wyjeżdżając w zagraniczną podróż z dzieckiem warto zaopatrzyć się w tzw. Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz dodatkowe ubezpieczenie turystyczne dziecka – może to uchronić nas przed masą kłopotów i niepotrzebnych wydatków.

UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE DZIECKA przy rodzicu po urodzeniu ubezpieczenie dziecka

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Kategorie:: Wasze podróże z dziećmi

RSSKomentarze i Opinie (2)

Pozostaw komentarz dot. Ubezpieczenie zdrowotne dziecka

 1. ubezpieczenie dziecka pisze:

  Opieka medyczna dla dzieci powinna być przedewszytskim i nie zależna w żaden sposób od tego gdzie i czy rodzic jest ubezpieczony.

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. aldona pisze:

  mieszkam w anglii z 6 miesieczna corka w lipcu wyjezdzam do polski czy musze wyrobic dziecku europejska karte ubezpieczenia czy kozysta ono z mojej?

  VA:F [1.9.16_1159]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Pozostaw komentarz dot. Ubezpieczenie zdrowotne dziecka

 • Polecamy:
  Witamy w nowej odsłonie Dzieckowpodrozy.pl Już wkrótce nowe artykuły, atrakcyjne konkursy, wiele opinii rodziców, które mają stać się okazją do wymiany poglądów, opinii i doświadczeń dotyczących wczasów z dziećmi i miejsc wartych polecenia dla całych rodzin!

  Zapraszamy do współpracy z dzieckowpodrozy.pl - prowadzisz ciekawego bloga-chętnie o tym napiszemy! Oferujesz ciekawe atrakcje dla dzieci - możesz zdobyć bezpłatną rekomendację i promocję na naszych stronach! Zapraszamy również hotele i inne noclegi przyjazne dzieciom do promocji na Dzieckowpodrozy.pl